حماسه سیاسی، حماسه اقتصادی
گروه علمی - پزوهشی دانشجویان اقتصاد نظری 88 دانشگاه اصفهان  
قالب وبلاگ
لینک های مفید
جانا سخن از زبان ما می گویی !

سلام .... کامنتی رو دریافت کردیم که شاید حرف دل همه دوستان بود گفتم بد نباشه اگر همه این کامنت رو بخونیم :


انگار دیگه وبلاگمون به خاطره ها پیوسته...

یاد اوایل دانشگاه بخیر،چه روزهایی را با هم سپری کردیم،گاه به شیرینی بعضی کلاسها باهم خندیدیم و گاه از تلخی بعضی خاطرات با هم گلایه کردیم و این گلایه را با متن های طنز آمیز در همینجا نوشتیم.

یاد کلاس ریاضی و ترس از دکتر نفر،کلان 2و پیچیدگی کلام دکتر واعظ،حسابداری آقای فرشیدفر و آموزش فنهایی که به درد آینده میخورد!..

یاد دکتر فاطمی و خاطره ی نام مثلث خیام پاسکال که باید همان خیام میماند یا مسایلی که وی به شاگردانش دادو هنوز حل نشده،یاد خود دکتر امیری و تعادل سطح پایین،دکتر افشین نیا و تکه کلام معروفشان ...کلاس اصول سازمان دکتر مشرف جوادی و ....

حتی خاطره تشکیل همین وبلاگ بخیر!

بهر حال در پایان راهیم برای تک تکتان آرزوی خوشبختی و موفقیت میکنم چه آنانی که همچنان خواهند ماند و چه آنانی که میروند...


http://ase.ui.ac.ir/fa/staticpages/about-pages/sardar_daneshkade.JPG

[ جمعه سی و یکم شهریور 1391 ] [ 9:25 ] [ مدیر وبلاگ ]
[ پنجشنبه هفدهم فروردین 1391 ] [ 11:35 ] [ مدیر وبلاگ ]

حمایت از کار و سرمایه ایرانی نبض حیات اقتصاد کشور است


حرکت رو به رشد ایران اسلامی در زمینه های مختلف علمی ، فرهنگی ، سیاسی و اقتصادی در سال های اخیر موجب شد تا بار دیگر پس از سال اصلاح الگوی مصرف و سال جهاد اقتصادی ، نامگذاری سال ۹۱ حول محور اقتصاد و تولید و مصرف داخلی باشد. اهمیت این قضیه آنجایی دوچندان می شود که این نامگذاری ها که البته مستلزم حرکت های عملی در همه آحاد مردم است درست در آغازین سال های دهه پیشرفت و عدالت رخ داده است. این یعنی توجه همه جانبه نظام مقدس جمهوری اسلامی به همه ابعاد و زوایای یک زندگی صحیح و در راستای دستیابی به کمال و غایت انسان الهی است. آموزه هایی که به وضوح در کلام الله مجید و سیره حضرت رسول صلی الله علیه و آله قابل رویت است و خود زمینه ساز حرکت به سمت تمدن اسلامی پس از دستیابی و تحقق آرمانهای انقلاب ، حکومت و کشور اسلامی خواهد بود.

به گواه نظرات صاحب نظران و کارشناسان علمی ، در این اوضاع آنچه که موجب برقراری ارتباط میان لایه های مختلف پیشرفت است اقتصاد دانش محور بوده و همچون زنجیری این حلقه های رشد و توسعه را در هم می آمیزد ، فلذا این خود دلیلی است محکم و آشکارا برای توجیه التزام و اهمیت سرلوحه قرار دادن فرمان های اقتصادی برای همه ملتی که در چارچوب این حکومت اسلامی به دنبال دستیابی به کمال انسانی هستند.

برخی صاحب‌نظران بر این باورند كه منابع طبیعی مانند معادن، سرزمین، نیروی انسانی و به طور كلی مواهب خدادادی است كه قدرت اقتصادی كشورها را تعیین می‌كند، در حالی كه این‌گونه نیست. در واقع درجه‌ی اقتدار اقتصادی كشورها همواره متناسب با حجم تولید آنها است؛ قدرتی كه در تبدیل منابع طبیعی و تولید محصولات اقتصادی اعم از اقلام مصرفی، نرم‌افزاری و سخت‌افزاری معنی می‌شود. به بیان دیگر، این تولید است كه به عنوان ملاك اقتدار اقتصادی كشورها قلمداد می‌شود.

تفاوت جهاد اقتصادی و حمایت از تولید ملی

اما چه تفاوت هایی میان جهاد اقتصادی و حمایت از تولید ملی وجود دارد و یا به عبارت دیگر آیا این دو معانی متفاوتی را دنبال می کنند؟ برای درک تفاوت ها و شباهت های این دو مفهوم بایستی به اقشار جامعه هدف شان توجه داشت و اگرچه جهاد اقتصادی با یدک کشیدن واژه جهاد و به استناد آموزه های اسلامی مربوط به همه بدنه اجتماعی می شود اما آنچیزی که در پیام نوروزی سال ۹۰ مشخص است تاکید بر روی واژه مسئولین و دانش آموختگان فرهیخته دانشگاهی است که وظیفه یافته اند این مضامین را در جامعه پیش ببرند.

اما آنچیزی که از فرمایشات رهبری در پیام نوروزی سال ۹۱ می توان در یافت ضمن وجود حلقه ی ارتباطی قوی و جدا نشدنی بین این دو موضوع ، بیانگر تاکید ویژه ایشان بر بدنه مردمی جامعه به عنوان عاملان اصلی حمایت از کار و سرمایه ایرانی است. یعنی وظیفه اصلی عملی کردن محورهای جهاد اقتصادی بر دوش مسئولین و حمایت از تولید ملی وظیفه همه آحاد ملی است که در این بین حلقه اتصال و آگاهی بخش خط مرزها جامه دانشگاهی کشور خواهد بود.

لزوم حمایت از تولید ملی

اولین و ابتدایی ترین حاصل این موضوع رفع و برطرف شدن نسبی معضل چندین ساله جوانان کشور یعنی مساله اشتغال خواهد بود. امروز با وجود کاهش های چشمگیر در نرخ بیکاری باز هم پس از مقایسه به وضوح روشن است که این آمار و نرخ رشد بیکاری اصلا تناسبی با حرکت فزاینده و رو به رشد کشور در دهه پیشرفت و عدالت ندارد. رمز حل این معضل نیز حمایت از سرمایه گذارانی است که در مسیر اشتغالزایی در فعالیت های تولیدی مفید قدم بر می دارند.

دومین محور با اهمیتی که از خروجی های طرح حمایت از تولید ملی خواهد بود و در شعار سال نیز آورده شده است ، حمایت از سرمایه سرمایه دار ایرانی است. این مهم زمانی تحقق می یابد که امکان توسعه طرح های ارزشمند سرمایه گذاری داخلی مورد توجه قرار گیرد و در زمینه استفاده و به کارگیری محصولات نوساخت این طرح ها و ایجاد بازار مصرف برای این تولیدات تلاش های موثر انجام گیرد. امروز سرمایه شریان حیات بخش و موتور محرکه یک اقتصاد به حساب می آید و وابستگی های عجیبی را در زمینه تولید برای کشور ها به همراه دارد. به نظر طبیعی می رسد که جهت حضوری موفق در عرصه های بین المللی عدم وابستگی به این شریان حیاتی از خارج برگ برنده و عامل استقلال بخش در تصمیمات کشور خواهد بود کما اینکه موجبات رشد ثبات و امنیت اقتصاد بومی نیز خواهد شد.

محور اصلی و تعیین کننده بعدی که در این مجال از آثار و خروجی طرح حمایت از تولید ملی و سرمایه ایرانی است حضوری قدرتمند و تاثیر ناپذیر از اقتصاد های بیمار و لیبرال منطقه و جهان خواهد بود. بالا بودن قدرت مانور در تصمیم های اقتصادی سیاسی ، افزایش توان انجام ریاضت های اقتصادی داخلی بدون تاثیر پذیری از تغییر نرخ ها در جهان خارج و نیز افزایش قدرت انعطاف پذیری اقتصاد کشور در حوزه ارز و سکه بوده که از مصادیق موازی سرمایه گذاری های تولیدی و بازاری مشابه برای جذب نقدینگی است و البته که حضور سرمایه ایرانی در این بازار ها نتایج سودمند و سازنده ای را برای اقتصاد کشور به همراه ندارد. پس بسیار واضح است که بایستی شرایط را برای بقا و به کارگیری داخلی سرمایه های ایرانی در زمینه تولید و اشتغالزایی مفید و تصمیم سازی برای ایجاد استقلال و پویایی اقتصادی در کشور فراهم شود.

گذرگاه عبور از ترور ، تحریم و تهدید

تحریم های اقتصادی گردنه دیگری است که زمینه را برای ایجاد فشار بر یک کشور فراهم می کند. این روز ها فشار های امپریالیزم جهانی بر کشور های مستقل بویژه ایران اسلامی بیش از پیش شده است و پس از انقلاب های مخملی به عنوان راه دیگری در نقشه کودتا علیه رژیم های حاکم انتخاب شده است.

اقتصاد و تنگنا های اقتصادی یکی از حساس ترین نقاطی است که زمینه ساز نارضایتی های اجنماعی است. یعنی پتانسیل بالقوه و توان نازل برای بالفعل کردن آن به راحتی حاشیه امنیت را برای هر کشور و مردمانی از بین خواهد برد. آنچه که امروز پس از به بار ننشستن دستورات انقلاب نرم جین شارپ در دستور کار بدخواهان ایران اسلامی قرار گرفته تحت شعاع قراردادن وضع معیشتی مردم ایران است. یعنی با ایجاد فشار بر مردم و ارتباط دادن آن با بحث ناکارامد جلوه دادن نظام حاکم سعی در پیگیری اهداف خود در چارچوب این فعل و انفعالات اجتماعی دارند. ترور ، تحریم و تهدید ، مثلث فشار جدیدی است که جامعه هدف آن عامه مردم کشور و اقشار آسیب پذیر جامعه است تا بدین واسطه زمینه را برای قطع همراهی اصلی ترین حامیان این انقلاب که همانا مستضعفین ایران و حتی سراسر عالم هستند را فراهم نمایند.

امنیتی که در قبال ترور های پیاپی سعی در آسیب پذیر نشاندادنش دارند ، تحریم های جدید نفتی و بلوکه کردن بانک مرکزی به عنوان ضربان یک اقتصاد و استرس و بی اعتمادی که در برابر تهدید های نظامی سعی در ایجاد آن در بدنه جامعه ایرانی دارند همه و همه راه کاری های جدیدی است که در پیش گرفته شده است. اما آنچه که نقطه مشترک همه این موارد است مباحث اقتصادی ، خود کفایی و شکوفایی سرمایه های ایرانی است که  پرداختن صحیح به آنها رمز

موفقیت و کلید رهایی و رسیدن به شرایط بدر و خیبری است که مقام رهبری بدرستی برای تحقق صحیح آنها ، بدان اصرار ورزیده اند.

http://imna.ir/images/docs/000058/n00058512-t.jpg


جایگاه دانشگاه در چرخه اقتصادی کشور

در این زنجیره نقش دانشگاه پاشنه آشیل اثرگذاری و عمومی سازی حرکت دانشگاه ها و عمل کردن صحیح به نقشی است که بر عهده این جامعه فرهیخته است. دانشگاه ها به عنوان محور تولید علم و فرهنگ در نظام اسلامی بوده و انتظاری جز تولید نقشه حرکتی مطابق با ارزش های اسلامی و آرمانهای نظام مقدس جمهوری اسلامی از آن نمی رود. شاهد این مدعا نیز تاکیدات مقام معظم رهبری در زمینه های مختلف به دانشجویان و اساتید است که نمونه آن یحث بومی سازی علوم انسانی به عنوان شاهرگ مباحث تئوریک و بنیادین انسان شناختی و آیین شناختی در جوامع امروز محسوب می شود.

دانشگاه با وجود این نقش تعیین کننده از آنجایی که حلقه های ارتباطی متعدد و در سطوح متعدد با بدنه اجتماعی برقرار می کند توان بالا و گستردگی محسوسی را از جامعه مخاطب در برابر خود دارد. در کنار این جامعه هدف گسترده با توجه به جایگاه این نهاد علمی – آموزشی در بین مردم و با توجه به سبقه تاریخی آن که در برهه های زمانی متعدد در کنار اقشار مردم نقش بسزایی در به ثمر نشستن نهال انقلاب داشته است از امتیاز اطمینان و احساس امنیت نسبت به خروجی های آن در جامعه امروز ایران سود می برد.

بلاشک این ها همه وظیفه دانشگاهیان را در این عرصه سنگین تر و لزوم توجه و دقت بیش از پیش در طراحی مسیر برای دستیابی به نقشه راهی که برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ترسیم شده را بیش تر جلوه می دهد.

دهه پیشرفت و عدالت که در سال های آغازین آن هستیم عرصه ای برای اجرایی کردن وظایفی است که در سند چشم انداز ملی و در زمان های مختلف توسط رهبری برای دانشگاهیان کشور ترسیم شده است. آنچه امروز ما در مقابل آن هستیم توجه ویزه به امور زیر بنایی و حساس جامعه است که به عنوان گلوگاه و نقاط ثقل یک حکومت باید به آنها توجه داشت. توجه ویژه به امور اقتصادی در یک نظام اسلامی با توجه به رویکرد های خاص این آیین محمدی (ص) نشان از وضعیت خاص و البته وظیفه سنگین همه اقشار جامعه دارد.

اکنون زمان آن است که دانشگاه با حضور قدرتمند در این زمینه با استفاده از راهکار های مختلف به دنبال چند هدف عمده جهت بستر سازی برای عملی شدن و تحقق شعار های هر ساله در زمینه شکوفایی و اقتدار اقتصادی نظام مقدس جمهوری اسلامی باشد.

بسط و توسعه فرهنگ کار و تلاش در جامعه امروز ایران ، آگاه سازی جامعه در زمینه التزام و اهمیت جهاد اقتصادی ، تولید علم وهدایت تولید و سازندگان و کارخانه داران کشور در راستای نیاز های روز جامعه و حرکت در مسیر چرخش تقاضا به سمت اصلاح الگوی مصرف و انتخاب صحیح کالاها از جمله راهکار هایی است که جامعه دانشگاهی می تواند از طریق پرداختن بدان و اصلاح فرهنگی زمینه ساز تحولی شگرف در حوزه حمایت از تولید ملی و کار وسرمایه ایرانی داشته باشد.

دقت و تامل بر انجام صحیح محور های فوق علاوه بر اینکه جامعه و حکومت اسلامی را در رسیدن به هدف اصلی خود و حرکت در مسیر ترسیم شده توسط امام امت را به دنبال دارد ، به نوعی بیلان کاری کامل و جامع این بخش با توجه به نقش و جایگاهی است که برای آن ترسیم شده است. و باید گفت که به نوعی آغازین گام برای تحقق کامل منویات رهبری در یکی از بخش ها که همانا تعیین هدف واحد در دوره کوتاه مدت برای دستگاه ها در شروع هر سال است شده و زمینه ساز اجرایی شدن تمام و کمال آن در همه بخش ها و در بازه های زمانی بلند مدت تا رسیدن پرچم این نظام مقدس به دست صاحب اصلی آن حضرت بقیه الله الاعظم (عج) خواهد شد.

[ یکشنبه سیزدهم فروردین 1391 ] [ 0:24 ] [ مدیر وبلاگ ]
سلام بر همگی

اون دسته از دوستانی که اصول حسابداری 2 در ترم های قبلی ، پاس نکرده بودند و در انتخاب این درس در این ترم با مشکل تداخل ساعت با درس ارزیابی مواجه بوده اند توجه کنند که صحبتهایی با جناب دکتر گوگردچیان صورت گرفته و از نظر ایشون مشکلی در غیبت در تک ساعت تداخل وجود ندارد و دوستان میتونن اصول 2 و این درس را با هم اخذ نمایند.

با تشکر فراوان

[ شنبه هشتم بهمن 1390 ] [ 17:10 ] [ مدیر وبلاگ ]
سلام ...

همینطور که دوستان اطلاع دارند (بنده مسئولیت خطیر اطلاع رسانی رو انجام دادم [D:])  آقای دکتر امیری به عنوان مدیر گروه اقتصاد انتخاب شدند. اما در این میان چند مساله مطرح است که احساس کردیم نیاز به بازگو کردن و بحث بیشتری دارد.

http://ase.ui.ac.ir/~h.amiri/small_656.jpg


ادامه مطلب
[ یکشنبه بیست و پنجم دی 1390 ] [ 16:22 ] [ مدیر وبلاگ ]

خلاقیت فوق العاده جالب یک دانشجو باعث شد که استاد به او صفر ندهد!

پاسخهای جالب این دانش اموز باعث شد تا نمره صفر نگیرد. سوال ها و جوابها را بخوانید.
ANSWERS OF A BRILLIANT STUDENT WHO OBTAINED 0 But I would have given him 100

Q1. In which battle did Napoleon die
* his last battle
درکدام جنگ ناپلئون مرد؟
در اخرین جنگش


ادامه مطلب
[ شنبه بیست و چهارم دی 1390 ] [ 0:11 ] [ مدیر وبلاگ ]
سلام ... پیام خصوصی ای داشتیم تحت این مضمون :


سلام ... لطفا یه امکانی را برای وبلاگ بذارید تا بچه ها قلق های اساتید برای امتحان و نمره گرفتن را در قالب تجربه بنویسند.


خوب  از اونجایی که دیدیم پیشنهاد عام المنفعه ایه  و هم باعث تبادل تجربه میشه هم سطح نمرات و معدل ورودی 88 رو بالا می بره ما هم سریع اجراش کردیم !

پس اهل تجربه ... بسم الله !

-------------------------------------------------------------------------

با توجه به پیشنهاد دوستان این پست رو ادامه میدیم .... اما نظرات قبلی هم جالبه... وقت کردیدن بخونین!

با مقایسه حال و 6 ماه پیش سیر رشد عقلی داخلش مشهوده ...!

[ سه شنبه سیزدهم دی 1390 ] [ 19:51 ] [ مدیر وبلاگ ]
[ شنبه دهم دی 1390 ] [ 17:52 ] [ مدیر وبلاگ ]
[ پنجشنبه هشتم دی 1390 ] [ 21:30 ] [ مدیر وبلاگ ]


اقتصاد مركانتيليستي ريشه فساد بانكي

چرا ليبرال‌ها در دولت اصولگرا تئوريسين اقتصادي هستند؟
حسن عباسي رئیس مرکز بررسی‏های دکترینال امنیت بدون مرز در سخنراني حدود يك ماه و نيم قبل خود به بررسي زمينه‌هاي بروز فساد بانكي پرداخت و ريشه اين اتفاق را اقتصاد مركانتيليستي بر مبناي تاجري و سوداگري عنوان كرد.

متن اين سخنراني را در دو بخش منتشر مي‌كند كه بخش اول آن در ادامه آمده است:ادامه مطلب
[ جمعه هجدهم آذر 1390 ] [ 11:12 ] [ مدیر وبلاگ ]

ســـــوم امـــــام هم گذشت ...!!

امـــــان از دل زیــنــب (س)


http://shahid20.persiangig.com/other/deffae%20moqaddas%200206.jpg


ادامه مطلب
[ جمعه هجدهم آذر 1390 ] [ 10:50 ] [ مدیر وبلاگ ]


فایل پاورپوینت را از اینجا دانلود کنید!

[ دوشنبه چهاردهم آذر 1390 ] [ 13:13 ] [ مدیر وبلاگ ]
   به نام خدا

مباحث مورد بحث در جلسه گروه برنا

براسا س نظرات دوستان در جلسه کل مباحث مورد بحث به 3 موضوع اصلی تقسیم شد

الف) تعاونی ها (با هدف مشخص کردن پیشینه تعاونی، اهداف ،نوع کارکرد ، روش جذب اعضا وغیره)

ب) ان جی او ها

ج)القای نیاز ها و ایجاد انگیزه های تولید با هدف تاکید بر تغییر الگوی مصرف ، القای نیاز های اساسی و جلوگیری از تجمل گرایی


 


ادامه مطلب
[ شنبه بیست و هشتم آبان 1390 ] [ 0:13 ] [ مدیر وبلاگ ]فایل پاورپوینت را از اینجا دانلود کنید!
[ یکشنبه بیست و دوم آبان 1390 ] [ 14:34 ] [ مدیر وبلاگ ]
 اقتصاد آمريكا چگونه به اين روز افتاد؟


دكتر درخشان روز گذشته در دانشكده اقتصاد دانشگاه علامه بحث جالبي در مورد اعتراض‌هاي اخير به نظام سرمايه‌داري موسوم به جنبش وال‌استريت مطرح كرد. وي توضيح داد كه ريشه مشكلات اخير دولت امريكا كجاست، آيا راه‌حلي براي آن وجود دارد، ناپختگي شعارهاي معترضان و آينده نظام سرمايه‌داري سخنراني كرد كه متن و صوت آن در ادامه آمده است:

فایل صوتی سخنرانی دکتر مسعود درخشان در تحلیل جنبش وال استریت


ادامه مطلب
[ سه شنبه سوم آبان 1390 ] [ 12:48 ] [ مدیر وبلاگ ]

سلام !


هر چند یکم دیره اما خوب در عوض جا افتاده و با شاهد مثاله ! چی ؟ عرض میکنم.

آدرس وبلاگ زیر آدرس وبلاگ اقتصاد نوین یا همون بروبچه های 90ی اقتصاد داشگاه اصفهانه.

25-6 نفر اکتیو و با انرژی که مثل ما و ورودی های 89 دارن روز به روز به اقتصاد علاقه مند تر میشن مضافا بر اینکه خیلی هم خوب دارن با کمک اساتید و بچه های ترم بالایی خودشون رو با شرایط علمی دانشگاه و نوع مطالعه مورد نیاز آدابته میکنن.

http://www.newecon.blogfa.com

از همین جا یه بار دیگه به طور رسمی ورودشون به دانشگاه اصفهان و از همه مهم تر ورود به رشته اقتصاد رو تبریک میگم و امیدوارم بتونیم تو این مدت باقی مونده خیلی خوب با هم دیگه علم اقتصاد رو درک کنیم.

http://moraveji.persiangig.com/image/0c5sud41r3bx8tm9hpyh.jpg

(خیلی زحمت نکشین که ارتباط عکس با متن رو متوجه بشین کلا بی ربطه ... میخواستم عریضه خالی نباشه!)

از همین جا از طرف خودم و بقیه دوستان آمادگی خودمون رو در زمینه هر نوع همکاری و مشاوره و همراهی و رفاقت اعلام میکنم (البته اگه دوباره دعوا درست نشه که ای آقای صالحی شما به چه حقی به جای ما حرف زدی و قول دادی!!) . خوشحال میشیم یه چرخی توی مطالب وبلاگ گروه دانا بزنن و با مطالب مختلف و البته گاها بومی گروه هم آشنا بشن... دیگه هم ... همین...


مواظب باشین خوبیهاتون براتون عادی و تکراری نشه!

موفق باشین

[ دوشنبه دوم آبان 1390 ] [ 0:12 ] [ مدیر وبلاگ ]

فایل پاورپوینت را از اینجا دانلود کنید!

[ پنجشنبه بیست و هشتم مهر 1390 ] [ 20:5 ] [ مدیر وبلاگ ]
فایل پاورپوینت را از اینجا دانلود کنید!

[ شنبه بیست و سوم مهر 1390 ] [ 23:51 ] [ مدیر وبلاگ ]

سلام ...


برای حل این مشکل قصد داریم مثل هماهنگی و همکاری مثبت درس مالیه بین الملل و به رسم اخلاق برتر دانشجویی با هماهنگی کلیه دوستانی که شعبه 1 را گرفته اند راس یک زمان مشخص حذف کرده و شعبه جدید را انتخاب کنند.


ادامه مطلب
[ چهارشنبه شانزدهم شهریور 1390 ] [ 15:23 ] [ مدیر وبلاگ ]
سلام ...


ضمن تشکر از همکاری ، هماهنگی و مشارکت بی سابقه دوستان در امر تصمیم گیری راجع به دروس ، در این پست قصد داریم از متقاضیان ارائه شعبه جدید کاربرد کامپیوتر ثبت نام کرده تا فردا و یا پس فردا با ارائه مستندات و اسامی شعبه جدید ارائه شود. لطفا نام و شماره دانشجویی خود را (اگر لازم میدانید به صورت نظر خصوصی) در قسمت نظرات همراه با گزینه مدنظرتان اعلام بفرمایید.ادامه مطلب
[ سه شنبه پانزدهم شهریور 1390 ] [ 20:30 ] [ مدیر وبلاگ ]

مالیه بین الملل شعبه جدید : دوشنبه 4-6 / شنبه 1-2 قطعی شد!

کاربرد کامپیوتر شعبه جدید : بدلیل خالی نبودن سایت ! چهارشنبه  4-6 درصورت رسیدن به حد نصاب 15 نفر از فردا صبح!

دوستانی که برایشان مقدور است سعی کنند از شعبه فعلی کامپیوتر انتخاب نکنند تا کلاس برای دوستانی که نمی توانند درس را بگیرند در شعبه جدید تشکیل شود.

اقتصاد منابع : افزایش ظرفیتباتشکر از همکاری و زحمات همه دوستان هماهنگ کننده

[ سه شنبه پانزدهم شهریور 1390 ] [ 16:19 ] [ مدیر وبلاگ ]
سلام ...


بی مقدمه میرم سر اصل مطلب. همونطور که همه مستحضرید یکسری موانعی در راه انتخاب واحد در ترم جاری وجود دارد و نمونه  آن هم پر شدن کلاس درس مالیه و کامپیوتر و منابع که در چارت درسی 88 قرار دارند ، تداخل امتحانات و قرارگرفتن امتحان در روز تعطیل 24 دی ماه است.ادامه مطلب
[ دوشنبه چهاردهم شهریور 1390 ] [ 14:35 ] [ مدیر وبلاگ ]


از اونجایی که همیشه انتخاب واحد یکی از دغدغه های دانشجویان !! بوده سعی کردیم با توجه به چارت و دروس ارائه شده ، دروس زیر رو میتوان برای ترم جدید معرفی کرد. دروسی که در ذیل هستند فقط از لحاظ تداخل ساعت کلاسی بررسی و انتخاب شده اند و مابقی موارد به عهده خود دوستان است و ما هیچ گونه مسئولیتی را در قبال اساتید یا روز امتحانات و ... نداریم.


ادامه مطلب
[ چهارشنبه نهم شهریور 1390 ] [ 17:14 ] [ مدیر وبلاگ ]
بسم الله


سلام ...


تصمیم گرفتیم برای افزایش سطح اطلاعات و نیز همکاری علمی بیشتر بین دوستان بخشی را در وبلاگ راه اندازی کنیم به عنوان کتابخانه مجازی که دوستان در این بخش کتابهایی را که در منزل مطالعه کرده اند و احساس می کنند برای دیگران نیز مفید است معرفی و در صورت نیاز دوستان جهت مطالعه قرض داده شوند.


ادامه مطلب
[ سه شنبه هشتم شهریور 1390 ] [ 16:38 ] [ مدیر وبلاگ ]
سلام ...!


برای مطالعه قسمت آخر بازفت نامه ، لطفا روی لینک زیر کلیک کنید !


قسمت آخر:  " بچه شهــــــر گیر هـــیــــچ چیزی نیست !! "

[ پنجشنبه سیزدهم مرداد 1390 ] [ 1:27 ] [ مدیر وبلاگ ]

دكتر گوگرد چيان قصد داشتند كه شب به سمت اصفهان حركت كنند. پس دراين فرصتي كه تا برگشت دكتر داشتيم پرسشنامه جديدي بر اساس پيش آزمايش صورت گرفته تهيه كرديم.


Image Hosted by Free picture hosting at www.iranxm.com

دكتر در حالي كه كلاه زيباي خود رابر سر زانو قرار داده اند مشغول كار با تلفن همراه هستند.

سوم شخص : اون وقت نقش آرمان جان چیه !؟

الف)نیروی جهادی که استراحت می کند. ب) نیروی پژوهشی که استراحت می کند. ج) نیرویی که کلا همیشه استراحت می کند. د) هیـــــــــــــچکدام؟! ادامــــــــــــــــــــــــــــــه دارد ...


ادامه مطلب
[ شنبه هشتم مرداد 1390 ] [ 12:32 ] [ مدیر وبلاگ ]

بسم الله الرحمن الرحیم

 

 

چرا سرمایه داری ، نه !

با مقدمه ای بر نحوه مطالعه متون تاریخ عقایدی!

 

پیش نوشت : متنی که می خوانید ترجمه نتی است که برای کلاس زبان تخصصی 2 رشته اقتصاد تنظیم شده است. کل این مطلب و تحلیلی که ارائه شده است حاصل مطالعات منابع مختلف راجع به اقتصاد کلاسیکی برای تدریس و ارائه این مبحث که طی 3 جلسه  به طول انجامیده به عنوان بخشی از فرایند کلاسی درس تاریخ عقاید اقتصادی دانشکده اقتصاد دانشگاه اصفهان است.

 


ادامه مطلب
[ جمعه هفتم مرداد 1390 ] [ 18:27 ] [ مدیر وبلاگ ]
گزارش آماری از آثار هدفمندی پس از 217 روز/ سهم هدفمندی از تورم اعلام شد


دبیر ستاد هدفمندی یارانه‌ها با ارائه گزارش آماری از آثار مثبت هدفمندی یارانه‌ها پس از گذشت 217 روز از اجرای این طرح، گفت: تنها حدود 3.88 واحد درصد از تورمی که در شاخص تورم نمایان شده، ناشی از آثار مستقیم اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها بوده است.

محمدرضا فرزین دبیر ستاد هدفمندی یارانه ها و معاون اقتصادی وزیر امور اقتصادی و دارایی یادداشتی درباره آثار و پیامدهای هدفمندی یاراتنه ها نوشته است که با هم می خوانیم:


ادامه مطلب
[ جمعه هفتم مرداد 1390 ] [ 18:21 ] [ مدیر وبلاگ ]
یک بلاگر امریکایی در حالی که به همراه همسرش در حال گشت و گذار در پایتخت کشور چین بودند ، یک نمایندگی تقلبی شرکت اپل را پیدا کردند.

به گزارش بانکی دات آی آر ، این بلاگر نوشت : به همراه همسرم در حال قدم زدن بودیم که یک فروشگاه و نمایندگی محصولات اپل توجه ما را به خود جلب کرد ، وارد فروشگاه شدیم ، محصولات اپل روی میزهای مخصوصی چیده شده بودند و چند فروشنده در حالی که تی-شرت هایی با نماد شرکت اپل بر تن داشتند ، و حتی کارت های شناسایی که به گردن شان آویخته بودند ، مشتریان را راهنمایی می کردند.


ادامه مطلب
[ سه شنبه چهارم مرداد 1390 ] [ 13:43 ] [ مدیر وبلاگ ]

اول بسم الله

 

بعدش سلام به همه دوستای اقتصاددان. از ورودی 89 بگیر تا 84 و ... و هر جنبنده ای  در این کره خاکی که قلبش برای اقتصاد می تپد !

طبق قول و قرار قبلی سفرنامه غیرعلمی گروه پژوهشی که برای انجام فعالیت پژوهشی پیرامون موضوع " ساختار تولید و مصرف اقتصاد روستایی پس از هدفمندی یارانه ها " راهی دیار یار شده بودند آماده چاپ شده است. اما قبل از مطالعه سفرنامه توجه به چند نکته حائز اهمیت است :

...

 

به نام خدایی که در همین نزدیکی ها ست ...


http://www.irupload.ir/images/20ftn2i45dd0gdmdvl92.jpg

 

قرار بود روز سه شنبه به سمت بازفت حركت كنيم ولي به دليل اينكه پرسشنامه هنوز آماده نشده بود سفر يك روز به عقب افتاد و قرار گذاشتيم كه روز چهارشنبه ساعت 6:45 حركت كنيم.


ادامه مطلب
[ دوشنبه سوم مرداد 1390 ] [ 0:50 ] [ مدیر وبلاگ ]
          مطالب قدیمی‌تر >>

.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

ما زنده به آنیم که آرام نگیریم
.
موجیم کآسودگی ماعدم ماست
لینک های مفید
امکانات وب